Reklama
Reklama

Ukraina będzie budować korwetę

Ukraińska marynarka wojenna zamierza w 2009 rozpocząć budowę korwety nowej generacji. Poinformował o tym dowódca Wojenno-morskich sił (WMS) Ukrainy wiceadmirał Igor Tieniuch. W 2007 ma zakończyć się opracowywanie projektu wstępnego, a w 2008 powinien być gotowy szczegółowy projekt techniczny korwety.

Wiceadmirał Tieniuch dodał, że większość komponentów ukraińskiej korwety powstanie w rodzimych przedsiębiorstwach. Wyjątkiem ma być uzbrojenie rakietowe i artyleryjskie. Obecnie trwają analizy światowego rynku w tym zakresie. Wybór powinien być dokonany przed rozpoczęciem budowy korwety.

Nowy okręt miałby wejść do uzbrojenia w 2011. Flota ukraińska zyska wówczas możliwość działania nie tylko na Morzu Czarnym, ale i na Morzu Śródziemnym. Obecnie w skład WMS wchodzi ok. 30 okrętów i kutrów wspomaganych 60 jednostkami pomocniczymi. Okrętem flagowym jest fregata Hetman Sahajdaczny.

Wiceadmirał Tieniuch dodał, że większość komponentów ukraińskiej korwety powstanie w rodzimych przedsiębiorstwach. Wyjątkiem ma być uzbrojenie rakietowe i artyleryjskie. Obecnie trwają analizy światowego rynku w tym zakresie. Wybór powinien być dokonany przed rozpoczęciem budowy korwety.

Nowy okręt miałby wejść do uzbrojenia w 2011. Flota ukraińska zyska wówczas możliwość działania nie tylko na Morzu Czarnym, ale i na Morzu Śródziemnym. Obecnie w skład WMS wchodzi ok. 30 okrętów i kutrów wspomaganych 60 jednostkami pomocniczymi. Okrętem flagowym jest fregata Hetman Sahajdaczny.

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.