Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konkurs stażowy ARP rozstrzygnięty

Astronautyka, 07 listopada 2016

Grupa stażystów rozpocznie wkrótce praktyki w najważniejszych w Polsce przedsiębiorstwach specjalizujących się w technologiach kosmicznych.

Grupa stażystów, która niebawem rozpocznie praktyki w polskich przedsiębiorstwach przemysłu kosmicznego / Zdjęcie: ARP

Pierwsza edycja programu stażowego Rozwój kadr sektora kosmicznego to efekt współpracy Agencji Rozwoju Przemysłu i Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Projekt powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży kosmicznej na wykwalifikowaną kadrę inżynierską i wpisuje się w założenia Polskiej Strategii Kosmicznej.

Do udziału w konkursie stażowym, zainicjowanym przez ARP i i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego zgłosiło się 39 osób. Spośród nich wybrano 8 zwycięzców. Są to: Maciej Dziewięcki (absolwent Politechniki Wrocławskiej), Adam Dąbrowski (absolwent  Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Technicznego Hamburg-Harburg), Denis Czuliński (absolwent PWr), Jędrzej Górski (absolwent PWr), Przemysław Recha (absolwent Politechniki Śląskiej), Michał Łabęcki (absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej), Paweł Krzywda (absolwent PŚl) i Paweł Kozłowski (absolwent AGH).

Laureaci konkursu odbędą 6-miesięczne staże w renomowanych polskich przedsiębiorstwach z branży technologii kosmicznych. Będą to: Astronika, Blue Dot Solutions, Centrum Badań Kosmicznych, Hertz Systems, Ires Technologies, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego oraz SENER.

Głównym założeniem staży jest kształcenie kadr sektora kosmicznego, rozwój kariery młodych naukowców oraz wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a przedsiębiorstwami z sektora kosmicznego. ARP mocno angażuje się w działania promocyjne i wsparcie sektora technologii kosmicznych w kraju. Patronuje m.in. Studenckiemu Kołu Astronomicznemu PW i wspiera największy na świecie konkurs z zakresu technologii kosmicznych – Galileo Masters (Studenci PW testują rakiety, 2016-11-02).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.