Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek na poligonie w Nowej Dębie

Wojska lądowe, 18 maja 2017

Wczoraj podczas programowego szkolenia ogniowego 1. batalionu czołgów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich doszło do zdarzenia, w wyniku którego poszkodowanych zostało 3 żołnierzy z załogi czołgu.

Zdjęcie: 21. BSP

Jak informuje Dowództwo Generalne RSZ wczoraj podczas programowego szkolenia ogniowego 1. batalionu czołgów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie doszło do zdarzenia, w wyniku którego poszkodowanych zostało 3 żołnierzy z załogi czołgu. Czołgistom natychmiast udzielono pierwszej pomocy i przewieziono do szpitala w Nowej Dębie i Rzeszowie.

Dwóch żołnierzy czuje się dobrze, po wykonaniu rutynowych badań przebywają na obserwacji. Trzeci żołnierz, utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik 21. BSP kpt. Konrad Radzik cytowany przez Fakt24 potwierdził, że podczas ćwiczeń utracono łączność z załogą czołgu. Kiedy na miejsce dotarli inni żołnierze, okazało się, że jest potrzebna pomoc medyczna.

Rodziny żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu. Dowódca 21. BSP odwiedził swoich żołnierzy w szpitalu. Okoliczności wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa oraz komisja powołana przez dowódcę jednostki wojskowej (Nowy dowódca podhalańczyków, 2017-04-06).


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.