Reklama
Reklama

Dalsza modernizacja kanadyjskich LAV III

General Dynamics otrzymała zlecenie na modernizację dodatkowych 66 transporterów opancerzonych LAV III należących do kanadyjskich wojsk lądowych.

LAV III / Zdjęcie: Canadian Army

Informacja na ten temat została podana w piątek. W ramach zlecenia przedsiębiorstwo będzie zobowiązane do zmodernizowania dodatkowych 66 kanadyjski transporterów LAV III. Szacowana wartość zamówienia wynosi 133,5 mln USD, a jego realizacja ma trwać do 2017. W wyniku przeprowadzonych prac, Kanadyjczycy chcą wydłużyć resurs wykorzystywanych LAV III do 2035.

Modernizacja będzie dotyczyć większości systemów pojazdów, co w konsekwencji ma poprawić ich właściwości jezdne oraz bojowe, a także poziom ochrony balistycznej. Plan prac modernizacyjnych zakłada m.in. dopancerzenie kanadyjskich wozów oraz wymianę silników, a także dodanie nowych systemów obserwacji i analizy pola walki.

Ogłoszone w piątek zlecenie stanowi rozwinięcie kontraktu zawartego w październiku 2011 o wartości 1 mld USD (Modernizacja LAV III, 2011-10-24). W ramach jego realizacji amerykańskie przedsiębiorstwo zobowiązało się do modernizacji 550 kanadyjskich LAV III.

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.