Reklama
Reklama

Inwestycja w hiszpańskie radary artyleryjskie

NATO Support and Procurement Agency (NSPA) podpisała umowę z Saabem w sprawie wydłużenia okresu eksploatacji radarów artyleryjskich używanych przez Ejército de Tierra (hiszpańskie wojska lądowe). Wartość zamówienia to 540 mln SEK (210 mln PLN).

 

Hiszpanie używają czterech radarów Arthur zakupionych w 2007 / Zdjęcie: Saab

Na podstawie kontraktu Saab zmodyfikuje używane przez Hiszpanów radary, rozwijając ich możliwości, w tym liczbę wykrywanych celów, ograniczając sygnaturę elektroniczną precyzję wykrywania środków artyleryjskich przeciwnika w ramach ognia kontrbateryjnego. Ponadto prace przyczynią się do utrzymania efektywności kosztów eksploatacji i mobilności operacyjnej stacji.

Hiszpanie używają czterech stacji Arthur. Zostały one zakupione w 2007 a do służby trafiły dwa lata później.

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.