Reklama
Reklama

US Marine Corps chce przywrócić do służby dwa bezzałogowe śmigłowce Kaman Aerospace K-Max (CQ-24A), które były używane w Afganistanie podczas operacji Enduring Freedom w l. 2011-2013. Wykonały tam ok. 2000 misji, o łącznym czasie trwania ponad 2150 h i przewiozły ponad 2 mln kg ładunku.

Para K-Maxów była używana przez marines w Afganistanie / Zdjęcie: USMC

Wiropłaty znajdują się obecnie w Yumie w Arizonie, ale zostaną przetransportowane do zakładów Kamana w Bloomfield w stanie Connecticut w celu przywrócenia ich zdatności do lotu i zabudowania nowych urządzeń umożliwiających wykonywanie lotów bezzałogowych.

Po ponownym wdrożeniu ich do eksploatacji USMC i Kaman mają kontynuował współpracę w celu opracowania i zintegrowania nowych technologii dla bezzałogowych statków latających (Oblot seryjnego K-MAXa, 2017-05-22).

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.