Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nie dla Patriotów w Syrii

Strategia i polityka, 27 marca 2013

USA odrzuciły propozycję bronienia przy pomocy baterii przeciwlotniczych Patriot północnych terenów Syrii, przed atakami lotnictwa rządowego.

Utworzenia przeciwlotniczego parasola dla rebeliantów musiałoby oznaczać bezpośredni konflikt z rządem w Damaszku, a co za tym idzie – aktywne włączenie się w wojnę / Zdjęcie: Examiner

Prośbę dotyczącą wykorzystania systemu Patriot do ochrony rebeliantów wygłosił wczoraj, w czasie rozpoczynającego się 2-dniowego szczytu państw Ligi Arabskiej, dotychczasowy lider syryjskiej opozycji, Mu’az al-Chatib. W jego ocenie, pozwoliłoby to rebeliantom unikać ataków lotnictwa reżimu Baszara al-Asada, którym w chwili obecnej mogą odpowiadać jedynie w ograniczonym zakresie (Kolejne zestrzelone Suchoje, 2013-02-14).

Jay Carney rzecznik prasowy Białego Domu powiedział jednak, że Waszyngton nie planuje wykorzystania systemu Patriot do ochrony syryjskich rebeliantów. USA stoi bowiem na stanowisku, że takie działanie oznaczałoby zaangażowanie się w działania wojenne w Syrii, co politycznie byłoby nie do zaakceptowania dla administracji Baracka Obamy.

Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami 6 baterii systemu Patriot zostało rozmieszczonych na terenie południowej Turcji (Ile kosztują Patrioty NATO w Turcji?, 2013-02-26). Stanowią one element kontyngentów wojskowych NATO, wysłanych przez Holandię, Niemcy i USA w odpowiedzi na wcześniejsze wezwanie Ankary do zapewnienia ochrony przygranicznych terenów kraju przed potencjalnym ostrzałem z terytorium Syrii (NATO gotowe wysłać Patrioty do Turcji, 2012-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.