Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35 za T-50

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 27 marca 2013

Przedstawiciel Lockheed Martina zadeklarował przekazanie KAI części technologii szkolno-bojowego T-50, jeśli Korea Południowa zdecyduje się na zakup samolotu wielozadaniowego F-35A.

F-35A z otwartymi komorami uzbrojenia. Przekazanie przez Lockheed Martin części technologii samolotu T-50 zwiększyłoby udział południowokoreańskiego przemysłu w wytwarzaniu rodziny tych samolotów szkolno-bojowych i bojowych oraz zmniejszyłoby uzależnienie do amerykańskiego koncernu / Zdjęcie: Lockheed Martin

Dave Scott, dyrektor ds. sprzedaży międzynarodowej myśliwców Lockheed Martin F-35, w wywiadzie dla The Korea Herald przekonywał do zakupu przez Seul Lightningów II. Samoloty te rywalizują z Eurofighterami i myśliwcami Boeinga F-15SE w przetargu na 60 samolotów wielozadaniowych (Trzy oferty dla Korei, 2012-06-18, Wybór FX-III przesunięty na 2013, 2012-12-18).

Zadeklarował, że w przypadku wyboru F-35A, jego spółka przekaże część technologii wykorzystywanych przy budowie koreańskiego szkolno-bojowego KAI T-50 i jego pochodnych. Faktem jest bowiem, że wiele kluczowych rozwiązań i podzespołów nadal jest dostarczanych przez Lockheed Martina. Koncern zablokował nawet możliwość wykorzystania w bojowej odmianie tego samolotu nowoczesnego radiolokatora z anteną ze skanowaniem fazowym, by nie mógł on konkurować z F-16 (Amerykanie blokują rozwój T-50, 2009-01-16).

Scott zasugerował, że decyzja władz w Seulu o ewentualnym zakupie F-35A będzie jednym z atutów w amerykańskim w przetargu na zakup nowych samolotów szkolenia zaawansowanego (Kolejne opóźnienie T-X?, 2013-02-24). Koreańska KAI i Lockheed Martin oferują w nim T-50, który rywalizuje z Alenia Aermacchi T-100 Master –zamerykanizowaną wersją M-346 – i najnowszą odmianą BAE Systems Hawk (Razem zaproponują T-100 dla USAF, 2013-01-21).

Zlecenie amerykańskich wojsk lotniczych będzie prawdopodobnie największym na świecie. Pierwsza transza dostaw obejmie prawdopodobnie 350 maszyn. Całkowite zapotrzebowanie wszystkich rodzajów sił USA szacowane jest na ok. tysiąc samolotów tej klasy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.