Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamach w Peszawarze

Strategia i polityka, 29 marca 2013

Kilkaset metrów od amerykańskiego konsulatu w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie doszło do zamachu terrorystycznego.Miejscowe służby bezpieczeństwa nie są w stanie powstrzymać rosnącego zjawiska terroru w Peszawarze na północnym zachodzie kraju / Zdjęcie: Voice of America

Do zdarzenia doszło dzisiaj. Obładowany blisko 10 kg ładunku wybuchowego zamachowiec wysadził się zaledwie kilkaset metrów od amerykańskiego konsulatu.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosło co najmniej 10 osób, w tym – według relacji lokalnych mediów – 2 członków sił bezpieczeństwa. Szacunki dotyczące rannych wahają się pomiędzy 15-30 osób. Do zamachu przyznali się pakistańscy talibowie.

Według ocen komentatorów, celem ataku mógł być sam konsulat. Akty terroru wymierzone w amerykańskie przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularne w państwach muzułmańskich traktowane są przez Waszyngton jako duże zagrożenie i utrudnienie dla amerykańskie polityki zagranicznej.

Abdul Majeed Marwat (w środku), dowódca Frontier Constabulary i rzekomy cel dzisiejszego zamachu / Zdjęcie: Frontier Constabulary

Ocena ta jest aktualna zwłaszcza po wrześniowym zamachu na konsulat USA w Bengazi (Antyamerykańskie protesty na Bliskim Wschodzie, 2012-09-13, Raport na temat ataku w Bengazi, 2012-12-19 oraz wysadzeniu się przez członka tureckiej skrajnej lewicy przed budynkiem amerykańskiej ambasady w Ankarze na przełomie stycznia i lutego br.

Z wiązaniem dzisiejszego zamachu z amerykańskim konsulatem nie zgadzają się pakistańskie służby bezpieczeństwa. W ich ocenie, celem ataku miał był Abdul Majeed Marwat, dowódca paramilitarnej formacji Frontier Constabulary, która ma swoją główną siedzibę właśnie w Peszawarze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.