Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bangladesz kupuje Jaki-130

Lotnictwo wojskowe, 30 marca 2013

Jak donosi agencja Nowosti, Bangladesz zamierza kupić 24 samoloty Jak-130. Kredytu na ten cel udzielą mu banki rosyjskie.Pierwszy seryjny egzemplarz szkolno-bojowego Jaka-130, wyprodukowany w zakładach Sokoł w Niżnym Nowgorodzie. Samolot prezentowany był podczas ubiegłorocznego Farnborough Airshow z pełną gamą uzbrojenia, obejmującą dwie wyrzutnie niekierowanych pocisków rakietowych S-13, dwa kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze bliskiego zasięgu R-73 i dwa zbiorniki paliwa o pojemności 590 l każdy / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już pod koniec ub. r. Obecnie, podczas wystawy LIMA w Malezji potwierdził je Wiktor Komardin, zastępca dyrektora generalnego Rosoboroneksportu. Według niego Bangladesz ma całą listę rosyjskiego uzbrojenia, które zamierza nabyć, ale jest to tajemnica państwowa (Rosyjska broń dla Bangladeszu, 2013-01-14).

Komardin zdradził też, że zakup 24 szkolno-bojowych Jaków-130 jest obecnie przedmiotem poważnych rozmów pomiędzy Moskwą i Dhaką. Szczegółowe negocjacje mają rozpocząć się już wkrótce.

Transakcja zostanie sfinansowana dzięki kredytowi na 1 mld USD, jakiego udzielić mają Bangladeszowi rosyjskie banki. Decyzję w tej sprawie podjęto w styczniu br. podczas wizyty premier Sheikh Hasiny w Moskwie(Rosja kredytuje broń dla Bangladeszu, 2013-01-16).

Dotychczas Jak-130 został zamówiony przez wojska lotnicze Rosji (Kolejne Jaki-130 dla WWS, 2012-10-07), Algierii (Wkrótce dostawa Jaków dla Algerii, 2011-11-16), Białorusi (Białoruś kupuje Jaki-130, 2012-12-18) i Mongolii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.