Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsi żołnierze do Czadu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2008

Wczoraj z Wrocławia wyleciała do Czadu Inżynieryjna Grupa Przygotowawcza, pierwszy, 60-osobowy oddział, który ma przygotować teren pod budowę polskiego obozu w tym kraju.

Grupa składa się z żołnierzy formacji inżynieryjnych, łączności, zaopatrzenia, medycznych, a także kierowców i żołnierzy ochrony. Ich celem jest przygotowanie terenu pod polski obóz, w tym doprowadzenie wody, przygotowanie i zabezpieczenie jego obszaru. Wstępne prace będą trwały 4 tygodnie. W maju do Czadu, przybędzie kolejne grupa żołnierzy z dodatkowym wyposażeniem budowlanym, dla zakończenia tworzenia obozu.

Będzie miał on powierzchnię ok. 7 ha i pomieści większość 400-osobowego kontyngentu. W czasie budowy zostaną wykorzystane bazy noclegowe, składające się z 6 namiotów pneumatycznych i urządzeń pomocniczych z Lubawy S.A. Zamówienie na ich dostawę złożył w lutym MON (zobacz: 12 mln zł na bazy noclegowe).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.