Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy Liaoning

Marynarka wojenna, 29 kwietnia 2013

Ministerstwo obrony ChRL potwierdziło wcześniejsze doniesienia prasowe na temat planowanych pełnomorskich ćwiczeń pierwszego chińskiego lotniskowca, Liaoning (ex-Wariag).Postęp w programie prób Shi Lang oraz szkoleniu samej załogi okrętu ma duże znaczenie w kontekście rywalizacji strategicznej ChRL z pozostałymi państwami regionu oraz coraz aktywniejszą na Pacyfiku US Navy / Zdjęcie: The Salfordian

W zeszłotygodniowym oświadczeniu rzecznika prasowego resortu obrony zabrakło dookreślenia daty oraz miejsca realizacji planowanych ćwiczeń. Wiadomo jednak, że mają one stanowić wyraźne novum  w porównaniu do dotychczas realizowanego programu szkoleniowego załogi Liaoning (Ćwiczenia na Shi Lang, 2012-10-16). Inni przedstawiciele ministerstwa potwierdzili z kolei, że przyszłe chińskie lotniskowce będą przystosowane do bazowania większej liczby samolotów pokładowych, niż obecnie testowana jednostka.

Od chwili przyjęcia do służby jesienią 2012 (Chiny odbierają lotniskowiec, 2012-09-25, Shi Lang 1 października, 2012-08-13) załoga Liaoning miała przeprowadzić ponad 100 różnego rodzaju ćwiczeń. Do tej pory realizowano je jednak przede wszystkim w stosunkowo niewielkiej odległości od wybrzeża, w tym m.in. w pobliżu macierzystego portu lotniskowca w Qingdao na wschodzie kraju.

Scenariusz zaplanowanych na najbliższe tygodnie ćwiczeń zakładać ma m.in. kolejny etap startów i lądowań myśliwców J-15 (Pierwsze lądowanie na Liaoning, 2012-11-25). Kluczowym elementem programu szkoleniowego ma też być operowanie okrętem na mniej przyjaznych wodach oceanicznych.

Kolejna faza testów okrętu i szkolenia jego załogi przybliża Liaoning do uzyskania przez niego całkowitej zdolności operacyjnej. Fakt ten będzie miał duży wpływ na dalszy charakter regionalnej rywalizacji strategicznej, w której stale rosnący potencjał bojowy marynarki wojennej ChRL odgrywa istotną rolę (Zaostrza się sytuacja na Morzu Południowochińskim, 2012-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.