Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wozy wsparcia technicznego dla Danii

Wojska lądowe, 29 kwietnia 2013

Rheinmetall poinformował o otrzymaniu zlecenia na dostawę ciężkich wozów wsparcia technicznego (Heavy Tactical Recovery Vehicle) dla duńskich wojsk lądowych.Dania będzie pierwszym państwem kontynentalnej Europy, który wprowadzi do służby oferowane przez Rheinmetall wozy wsparcia technicznego HTRV. Wcześniej podobne konstrukcje zamówiły m.in. W. Brytania i Irlandia. Terminowa realizacja dostaw pierwszych transz wozów pozwoli na ich wykorzystanie w trakcie wycofywania duńskiego kontyngentu stacjonującego w ramach misji ISAF w Afganistanie

Porozumienie dotyczy 14 pojazdów HTRV, o masie 36 t. Ich dostawy mają rozpocząć się na początku 2014 i trwać do połowy 2015. Montaż wozów ma się odbyć na terenie zakładów MAN Trucks Bus w Danii, co jest tym samym spełnieniem wymogów zawartego w umowie offsetu.

Pojazdy bazują na sprawdzonym podwoziu ciężarówki SX45, z napędem 8x8, produkcji Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV). Wozy cechują się dobrymi własnościami jezdnymi, zarówno na drodze, jak i w terenie. Opancerzenie zapewnia załodze ochronę przed ostrzałem z broni mało- i średniokalibrowej oraz eksplozją min lub improwizowanych ładunków wybuchowych. Pojazdy są przystosowane do pracy w temperaturach od -46oC do +49oC.

Wnętrze HTRV jest klimatyzowane, umożliwiając załodze operowanie w różnych warunkach pogodowych. W celu polepszenia ochrony załogi, w kabinie można zamontować uzbrojenie. Dodatkowo wóz jest zabezpieczony przed skutkami użycia broni masowego rażenia (NBC) / Zdjęcia: Rheinmetall Defence

HTRV mają służyć do wydobywania uszkodzonych/unieruchomionych pojazdów wojskowych o masie do 40 ton lub kontenerów o masie do 17 ton. Dzięki dużej automatyzacji całego systemu, wyszkolona załoga HTRV jest w stanie podjąć uziemiony pojazd w ciągu 4 minut. Ma to szczególne znaczenie w przypadku operowania w rzeczywistych warunkach bojowych.

Moduł wydobywczy dostarczy amerykańska Miller Industries Towing Equipment z Ooltewah w Tennessee. W jego skład wejdzie dźwig, mający możliwość obrotu w zakresie 360o i udźwig do 75 t, a także wciągarki: pomocnicze (Rotzler HZ090) i główna (Rotzler TR200).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.