Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Znana przyczyna awarii Nirbhaya

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2013

Specjalistom z Defence Research and Development Organisation (DRDO) udało się ustalić przyczynę awarii pocisku manewrującego Nirbhay, której doznał on w czasie marcowego testu.Marcowa próba Nirbhaya była długo wyczekiwanym pierwszym lotem testowym pocisku. Pomimo końcowego niepowodzenia, sam jej przebieg został uznany za połowicznie udany. Specjaliści z DRDO byli bowiem w stanie ocenić zdolność pocisku do zejścia z platformy startowej oraz obrania zaprogramowanego kursu. Na zdjęciu szczątki pocisku po  marcowej próbie / Zdjęcie: Deccan Chronicle

Informację taką podał minister obrony Indii, A.K. Antony. Przypomnijmy, że marcowa próba pocisku manewrującego Nirbhay została przerwana poprzez uruchomienie jego mechanizmu samozniszczenia (Próba Nirbhaya, 2013-03-12). Nadzorujący test przedstawiciele DRDO podjęli taką decyzję, gdy w trakcie lotu pocisk niespodziewanie zaczął zbaczać z obranego kursu.

Od tamtego wydarzenia pracownicy DRDO starali się ustalić przyczynę marcowego niepowodzenia. W pisemnym oświadczeniu ministra Antony’ego, stanowiącym odpowiedź na interpelację jednego z parlamentarzystów, poinformował on o błędach działania układu nawigacji bezwładnościowej pocisku. To właśnie miało doprowadzić do wspomnianych zakłóceń lotu Nirbhaya oraz konieczności przerwania całej próby.

Zdaniem szefa resortu obrony, specjaliści z DRDO prowadzą już prace zmierzające do udoskonalenia wspomnianego układu. Antony nie podał jednak stopnia ich zaawansowania, ani też przewidywanej daty kolejnej próby Nirbhaya.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.