Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powstał KERSHIP

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 21 maja 2013

Dwa francuskie przedsiębiorstwa stoczniowe, DCNS i Piriou zawarły porozumienie o utworzeniu spółki joint venture specjalizującej się w montażu jednostek nawodnych na potrzeby służb porządkowych, KERSHIP.

Utworzenie przez DCNS i Piriou spółki KERSHIP stanowi naturalną konsekwencję dotychczasowej współpracy obydwu podmiotów, dotyczącej m.in. montażu finansowanego przez państwowe przedsiębiorstwo okrętu patrolowego L'Adroit (na zdjęciu) / Zdjęcie: DCNS

W ramach jego postanowień, DCNS i Piriou utworzą spółkę o nazwie KERSHIP, w której obydwa podmioty otrzymają udziały odpowiednio: 45% i 55%. Na czele przedsiębiorstwa stanie Patrick de Leffe, mający za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy dla DCN., kontrolowanej przez rząd francuski. Swoją siedzibę spółka zlokalizuje w Concarneau w Bretanii, gdzie mieszczą się jedne z zakładów montażowych Piriou.

Spółka ma specjalizować się w oferowaniu swych produktów na potrzeby służb porządku publicznego, takich jak np. straż wybrzeża. Montowane przez nią jednostki mają znaleźć zastosowanie m.in. w patrolowaniu wód przybrzeżnych, zwalczaniu zjawiska przemytu narkotyków, broni, czy ludzi, a także problemu nielegalnej imigracji.

Nowe przedsiębiorstwo ma kierować swą ofertę zarówno do Paryża, jak i na rynki międzynarodowe. Współtworzące ją podmioty utrzymają kontrolę nad swym zapleczem infrastrukturalno-technicznym, które będzie KERSHIP udostępniane na czas przewidywanych prac montażowych.

W ramach tworzenia oferty, KERSHIP będzie bazował na doświadczeniach DCSN w operowaniu na rynku wojskowym (Aquitaine odebrana, 2012-11-27, Kontrakt na obsługę Charles de Gaulle, 2012-09-24) oraz Piriou w kontekście platform cywilnych. To ostatnie przedsiębiorstwo uruchomiło w 2012 program montażu nowego statku szkoleniowego (MTS), Almak  z docelowym przeznaczeniem eksploatacji przez komponenty morskie sił zbrojnych wielu państw świata (Piriou skonstruuje statek szkoleniowy, 2012-09-11, IDEX: Montaż Almaka zgodnie z planem, 2013-02-22). Niewykluczone, że w przyszłości w rozwój wspomnianej konstrukcji zaangażowane zostanie KERSHIP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.