Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstał KERSHIP

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 21 maja 2013

Dwa francuskie przedsiębiorstwa stoczniowe, DCNS i Piriou zawarły porozumienie o utworzeniu spółki joint venture specjalizującej się w montażu jednostek nawodnych na potrzeby służb porządkowych, KERSHIP.

Utworzenie przez DCNS i Piriou spółki KERSHIP stanowi naturalną konsekwencję dotychczasowej współpracy obydwu podmiotów, dotyczącej m.in. montażu finansowanego przez państwowe przedsiębiorstwo okrętu patrolowego L'Adroit (na zdjęciu) / Zdjęcie: DCNS

W ramach jego postanowień, DCNS i Piriou utworzą spółkę o nazwie KERSHIP, w której obydwa podmioty otrzymają udziały odpowiednio: 45% i 55%. Na czele przedsiębiorstwa stanie Patrick de Leffe, mający za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy dla DCN., kontrolowanej przez rząd francuski. Swoją siedzibę spółka zlokalizuje w Concarneau w Bretanii, gdzie mieszczą się jedne z zakładów montażowych Piriou.

Spółka ma specjalizować się w oferowaniu swych produktów na potrzeby służb porządku publicznego, takich jak np. straż wybrzeża. Montowane przez nią jednostki mają znaleźć zastosowanie m.in. w patrolowaniu wód przybrzeżnych, zwalczaniu zjawiska przemytu narkotyków, broni, czy ludzi, a także problemu nielegalnej imigracji.

Nowe przedsiębiorstwo ma kierować swą ofertę zarówno do Paryża, jak i na rynki międzynarodowe. Współtworzące ją podmioty utrzymają kontrolę nad swym zapleczem infrastrukturalno-technicznym, które będzie KERSHIP udostępniane na czas przewidywanych prac montażowych.

W ramach tworzenia oferty, KERSHIP będzie bazował na doświadczeniach DCSN w operowaniu na rynku wojskowym (Aquitaine odebrana, 2012-11-27, Kontrakt na obsługę Charles de Gaulle, 2012-09-24) oraz Piriou w kontekście platform cywilnych. To ostatnie przedsiębiorstwo uruchomiło w 2012 program montażu nowego statku szkoleniowego (MTS), Almak  z docelowym przeznaczeniem eksploatacji przez komponenty morskie sił zbrojnych wielu państw świata (Piriou skonstruuje statek szkoleniowy, 2012-09-11, IDEX: Montaż Almaka zgodnie z planem, 2013-02-22). Niewykluczone, że w przyszłości w rozwój wspomnianej konstrukcji zaangażowane zostanie KERSHIP.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra