Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

EBACE 2013: EC175 dla VIP-ów i biznesmenów

Lotnictwo cywilne, 21 maja 2013

Eurocopter dołączył do swojej oferty dwie kolejne wersje najnowszego śmigłowca EC175 - VIP i Executive. Makietę tego ostatniego zaprezentowano dziś w Genewie.

Pełnowymiarowa makieta EC175 Executive

Wyposażenie kabin śmigłowców EC175 Executive i VIP zostało zaprojektowane przez Pedera Eidsgaarda z Pegasus Design, znanego z analogicznych przedsięwzięć dla samolotów odrzutowych klasy biznes i luksusowych jachtów. Producent zapowiada, że obydwa modele będą produktami flagowymi Eurocoptera w odpowiednich segmentach rynku (Oblot seryjnego EC175, 2012-12-13, EC175 lepszy od przewidywań, 2012-01-09).

EC175 VIP, mieszczący od 6 do 8 pasażerów, jest oferowany w trzech różnych stylach. Pierwszy to awangarda, inspirowany współczesnymi samochodami sportowymi; drugi bazuje na wnętrzach współczesnych luksusowych apartamentów,  a natchnieniem trzeciego – klasycznego – są wielkie miasta Europy.

Wnętrze kabiny śmigłowca w wersji VIP / Zdjęcia: Eurocopter

Kabiny pasażerska EC175 VIP została podzielona na dwa obszary. Z przodu zabudowano cztery klubowe fotele. Zajmujący je podróżni są zwróceni do siebie twarzami. Z tyłu, na kanapie mieszczą się trzy kolejne osoby. Opcjonalnie w śmigłowcu można zabudować okna z szybami elektrochromatycznymi, pokładowy system rozrywki  audio i wideo oraz układy łączności satelitarnej.

Wersja EC175 Executive, zaprezentowana na EBACE w postaci pełnowymiarowej makiety, mieści od 9 do 12 pasażerów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.