Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mostek pierwszego AWD

Marynarka wojenna, 05 czerwca 2013

Resort obrony Australii poinformował o zakończeniu montażu mostka pierwszego z niszczycieli przeciwlotniczych (AWD) typu Hobart, przyszłego HMAS Hobart.

Mostek o masie ponad 200 t montowany na HMAS Hobart . Za program AWD odpowiada konsorcjum AWD Alliance, w skład którego wchodzi australijski rząd, stocznia ASC oraz Raytheon Australia, występujący jako integrator układów pokładowych  / Zdjęcie: MO Australii

Zespół został zamontowany na okręcie HMAS Hobart na terenie należącej do Australian Submarine Corporation (ASC) stoczni ASC South, mieszczącej się w Technoport Australia w Adelaide. Będzie on mieścił w sobie stanowiska dowodzenia oraz centrum koordynacji operacji morskich jednostki.

Instalacja mostka dowodzenia na HMAS Hobart jest kolejnym istotnym etapem w programie budowy australijskich niszczycieli (Dzielenie się Hobartami, 2012-03-11). Przed miesiącem odpowiedzialne za ich powstanie konsorcjum AWD Alliance informowało o dostarczeniu masztu pierwszego z okrętów do stoczni ASC South (Maszt pierwszego Hobarta, 2013-04-03).

Z kolei przed 2 dniami producent przekazał informację o skompletowaniu wszystkich sekcji HMAS Hobart, za dostawę których odpowiadali inni podwykonawcy, w tym tych instalowanych w części dziobowej jednostki, a także jeden hangar dla śmigłowca. Pozwala to na przyspieszenie prac związanych z montażem okrętu, a następnie jego wodowaniem i rozpoczęciem pierwszych prób morskich. Według planów Canberry, niszczyciele mają wchodzić do służby począwszy od 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.