Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Charif przekazany

Marynarka wojenna, 26 czerwca 2013

Marynarka wojenna Omanu odebrała pierwszą korwetę typu Charif (Khareef).

Korwety typu Khareef mają 99 m długości i 14,6 m szerokości. Ich wyporność wynosi 2 660 t. Rozwijają prędkość do 25 w. Zasięg to 8 330 km. Uzbrojenie ma się składać m.in. z 76-mm armaty morskiej Oto Melara, wyrzutni pocisków przeciwokrętowych MM-40 Exocet oraz pocisków VL MICA / Zdjęcie: BAE Systems

Uroczystość przekazania Omanowi pierwszej korwety typu Charif (lokalne określenie monsunu), Al Szamih (Al Shamikh), odbyła się dzisiaj na terenie bazy morskiej Royal Navy w Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele marynarki wojennej Wielkiej Brytanii oraz przyszłego użytkownika okrętu.

W najbliższym czasie Al Szamih pozostanie na terenie bazy w Portsmouth. Co najmniej 5 tygodni zajmie bowiem jeszcze szkolenie jej przyszłej załogi. Przypomnijmy, że dokładnie taką samą procedurę przekazywania okrętu odbiorcy zastosowano w przypadku brazylijskich okrętów patrolowych typu Amazonas (Ostatni Amazonas przekazany, 2013-06-21).

Al Szamih jest pierwszą z trzech korwet typu Charif. Okręty zostały zamówione przez Oman jeszcze w 2007. Za ich budowę i przekazanie odbiorcy odpowiedzialne jest BAE Systems. Według dostępnych informacji wartość porozumienia ma sięgać 400 mln GBP.

Wprowadzenie Al Szamih do służby zaplanowane jest w 2014. Wcześniej okręt przejdzie ostatnie próby morskie, realizowane przez marynarkę wojenną Omanu. Pozostałe jednostki typu Charif, Al Rahmani i Al Rasih (Al Rasikh) zostały już zwodowane. Ich przekazanie odbiorcy zaplanowano na, odpowiednio: drugą połowę 2013 oraz 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.