Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraina przedłuży trwałość chorwackich MiG-21 bis

Lotnictwo wojskowe, 01 lipca 2013

Ukraińska państwowa spółka Ukrspecexport została wybrana przez chorwackie ministerstwo obrony jako najbardziej wiarygodny i najlepszy z ekonomicznego punktu widzenia partner, który przeprowadzi modernizację 7 myśliwców MiG-21 bis.

W remont chorwackich MiG-21bis zaangażowane będą ukraińskie zakłady Odessawiarenserwis oraz rumuński Aerostat / Zdjęcie: MO Chorwacji

Dodatkowo, Chorwacja zakupi na Ukrainie 5 wyremontowanych samolotów MiG-21. Wartość kontraktu wyceniono na 13,7 mln USD.

Chorwackie MiG-21 bis miały być pierwotnie wycofane ze służby do końca 2013, jednak okazało się, że trudną decyzję dotyczącą zakupu nowych samolotów, czy całkowitej rezygnacji z myśliwców odrzutowych (Wspólne myśliwce Chorwacji i Słowenii?, 2010-10-30, Chorwackie MiGi-21 wrócą do służby?, 2008-12-21), można przesunąć w czasie poddając stare samoloty procesowi modernizacji na Ukrainie.

W Zagrzebiu oczekuje się teraz podania terminarza prac, a także warunków zawarcia umowy z Ukrspecexportem. W Chorwacji pisze się, że najprawdopodobniej beneficjentem przyszłego kontraktu będą ukraińskie państwowe zakłady lotnicze Odessawiarenserwis w Odessie.

Jest to już drugi poważny kontrakt lotniczy Ukrainy z Chorwacją. W maju w Zagrzebiu ogłoszono, że Ukraińcy wyremontują i zmodernizują 6 chorwackich śmigłowców Mi-8.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.