Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Solar Impulse wystartował z Waszyngtonu

Lotnictwo cywilne, 06 lipca 2013

Po kilkutygodniowym pobycie w Waszyngtonie zasilany energią słoneczną motoszybowiec Solar Impulse wystartował dziś do Nowego Jorku. Tam ostatecznie ma zakończyć rajd po USA.

Lot Andre Borschberga można na żywo obserwować w Internecie. W wizualizacji trasy przelotu wykorzystano Google Earth / Ilustracja: solarimpulse.com

Solar Impulse dokonał przelotu z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA, lądując w połowie czerwca w Waszyngtonie. Ale rajd po lotniskach Stanów Zjednoczonych zakończy w Nowym Jorku. Dziś rano, o 04:56 (08:56 GMT) motoszybowiec wystartował z lotniska Dullesa, by jutro po północy wylądować w porcie im. Johna F. Kennedy’ego pod Nowym Jorkiem. Pilotem Solar Impulse w tym, planowanym na 21 godzin, locie jest Andre Borschberg.

Lot Across America 2013 Solar Impulse rozpoczął się w San Francisco w Kalifornii. Międzylądowania odbywały się w Phoenix w Arizonie (4 maja), w Dallas w Teksasie (23 maja), St. Louis w stanie Missouri (4 czerwca) i w Waszyngtonie (15 czerwca) (Solar Impulse wylądował w Waszyngtonie, 2013-06-16). W 2015 następca obecnie używanego motoszybowca ma odbyć lot dookoła świata.

Rozpiętość Solar Impulse HB-SIA wynosi 63 m. Motoszybowiec ma masę 1600 kg, w tym 400 kg ważą akumulatory litowo-jonowe zasilane przez 11 628 ogniw słonecznych. Może wznosić się na wysokość przelotową do 8,5 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra