Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna katastrofa i zakaz lotów T-38C

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 maja 2008

Wczoraj rozbił się kolejny w ciągu 8 dni szkolno-treningowy T-38C należący do USAF. Załogi obu samolotów zginęły. Loty T-38C zostały zawieszone.

T-38C z bazy Sheppard. Te dwusilnikowe, naddźwiękowe samoloty zostały zmodernizowane, wyposażone w glass-cockpit, HUD i cyfrowy system symulacji działań bojowych / Zdjęcie: Jason Palmer

T-38C Talon z bazy Sheppard (ok. 200 km na północny zachód od Dallas) rozbił się wczoraj o 7:45 czasu lokalnego w czasie lądowania na lotnisku Wichita Falls. Obaj piloci – instruktor i uczeń – znajdujący się na jego pokładzie (ich nazwisk na razie nie ujawniono) zginęli (choć jeden zdołał się katapultować). Samolot należący do 80th Flying Training Wing wykonywał rutynowy lot szkolny.

Do poprzedniej katastrofy doszło 23 kwietnia (Dwie ofiary katastrofy T-38C). Rozbił się wówczas T-38C z bazy Columbus. Również wówczas obaj członkowie załogi zginęli.

Dowództwo USAF zdecydowało się zawiesić loty T-38C do czasu pełnego wyjaśnienia przyczyn obu katastrof. Amerykańskie wojska lotnicze używają obecnie około 450 samolotów tego typu różnych wersji (z 1100 dostarczonych w latach 1961-1972). Od czasu oblotu prototypu, w 1959, rozbiło się 189 T-38. W ich katastrofach zginęło 138 lotników.

W bazie Sheppard szkoleni są piloci z 13 państw NATO w ramach Euro-NATO Joint Jet Pilot Training Program. Wichita Falls Municipal Airport, w którym doszło do katastrofy, użytkuje pasy startowe wspólnie z Sheppard AFB. Loty z portu po katastrofie czasowo wstrzymano.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.