Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa MiG-21 w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 15 lipca 2013

W godzinach porannych rozbił się myśliwiec MiG-21 indyjskich wojsk lotniczych. Pilot zginął na miejscu.

Według pierwszych ocen komentatorów, powodem dzisiejszego wypadku mogły być niekorzystne warunki pogodowe panujące na terenie bazy wojsk lotniczych Uttarlai / Zdjęcie: World Snap

Do wypadku doszło dzisiaj ok. 09:30 czasu miejscowego. Zdarzenie miało miejsce na terenie bazy wojsk lotniczych Uttarlai w dystrykcie Barmer w stanie Radżastan. Pilot wykonywał zwykły lot treningowy.

W chwili podchodzenia do lądowania w Uttarlai, pilot stracił panowanie nad myśliwcem, który rozbił się na płycie lotniska. Wskutek odniesionych obrażeń lotnik zmarł. Dokładne przyczyny wypadku nie są znane. Ma je wyjaśnić specjalna komisja powołana w tej sprawie przez resort obrony.

Dzisiejszy wypadek był kolejnym z udziałem MiG-21 indyjskich wojsk lotniczych. Do jednego z ostatnich doszło na początku czerwca (Kolejny MiG-21 rozbił się w Indiach, 2013-06-07). Najczęściej przyczyną takich zdarzeń są błędy popełniane przez pilotów, bądź też zły stan techniczny samolotów (MiG-21 rozbił się w Indiach, 2012-11-26, Kolejny MiG-21..., 2011-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.