Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa MiG-21 w Indiach

Lotnictwo wojskowe, 15 lipca 2013

W godzinach porannych rozbił się myśliwiec MiG-21 indyjskich wojsk lotniczych. Pilot zginął na miejscu.

Według pierwszych ocen komentatorów, powodem dzisiejszego wypadku mogły być niekorzystne warunki pogodowe panujące na terenie bazy wojsk lotniczych Uttarlai / Zdjęcie: World Snap

Do wypadku doszło dzisiaj ok. 09:30 czasu miejscowego. Zdarzenie miało miejsce na terenie bazy wojsk lotniczych Uttarlai w dystrykcie Barmer w stanie Radżastan. Pilot wykonywał zwykły lot treningowy.

W chwili podchodzenia do lądowania w Uttarlai, pilot stracił panowanie nad myśliwcem, który rozbił się na płycie lotniska. Wskutek odniesionych obrażeń lotnik zmarł. Dokładne przyczyny wypadku nie są znane. Ma je wyjaśnić specjalna komisja powołana w tej sprawie przez resort obrony.

Dzisiejszy wypadek był kolejnym z udziałem MiG-21 indyjskich wojsk lotniczych. Do jednego z ostatnich doszło na początku czerwca (Kolejny MiG-21 rozbił się w Indiach, 2013-06-07). Najczęściej przyczyną takich zdarzeń są błędy popełniane przez pilotów, bądź też zły stan techniczny samolotów (MiG-21 rozbił się w Indiach, 2012-11-26, Kolejny MiG-21..., 2011-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.