Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny QF-4 rozbił się w Tyndall

Lotnictwo wojskowe, 18 lipca 2013

Bezzałogowy cel latający QF-4 rozbił się wkrótce po starcie z bazy Tyndall. To już drugi taki wypadek w ciągu tygodnia.

Pożar po wczorajszym wypadku QF-4 z bazy Tyndall / Zdjęcie: RT TV

Bezzałogowy cel latający QF-4 wystartował wczoraj ok. 8:35 czasu lokalnego z bazy Tyndall. Rozbił się wkrótce po starcie. Spadł niedaleko drogi US98 na obszarze Silver Flag, na wschód od bazy. Wrak całkowicie spłonął.

Rozbity QF-4 należał do 53rd Weapons Evaluation Group. To przebudowany na cel bezzałogowy, wycofany z linii myśliwiec F-4 Phantom (300. celów latających od BAE Systems, 2012-11-13). Może być używany wielokrotnie.

Przed wczorajszym wypadkiem QF-4 zdążył wystartować inny samolot-cel tego typu. W czasie wypadku nadal znajdował się on w powietrzu. Ćwiczenia z jego udziałem przerwano.

Specjaliści wojskowi ustalają, co stało się z ładunkiem wybuchowym samolikwidatora QF-4 używanego w sytuacjach awaryjnych. Żołnierze zablokowali obszar o promieniu ponad kilometra od miejsca wypadku. Droga US98 została zamknięta do czasu wyjaśnienia sytuacji i usunięcia wraku. Powstał ogromny korek.

11 lipca inny QF-4 z Tyndall AFB rozbił się wpadając do wód Zatoki Meksykańskiej. Poinformowano o tym ok. 10:30. Samolot-cel został zniszczony z użyciem samolikwidatora po wykryciu awarii przez obsługę naziemną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.