Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe winglety dla United

Lotnictwo cywilne, 18 lipca 2013

Boeing 737-800 należący do United Airlines wykonał pierwszy lot z nowymi wingletami. Modernizacja ma objąć także flotę samolotów 737-900ER.

Oblot pierwszego Boeinga 737-800 z zabudowanymi wingletami nowego typu

Oblot pierwszego Boeinga 737-800 z zabudowanymi nowymi dwuczęściowymi wingletami odbył się 16 lipca, na lotnisku Pained Field w Everett, należącym do producenta. Konstrukcja nowego elementu jest zbliżona do rozwiązania, jakie Boeing proponuje dla samolotów z rodziny 737 MAX (Farnborough: Winglety Boeinga, 2012-07-14).

Widok nowego, dwuczęściowego wingletu / Zdjęcia: United Airlines

W styczniu br. przewoźnik, jako pierwszy na rynku, zawarł porozumienie z Aviation Partners Boeing, dotyczące zmodernizowania w ten sposób floty swoich 737-800. Natomiast w ubiegłym miesiącu podjęto także decyzję o zabudowaniu wingletów w samolotach Boeing 737-900ER.

Nowe elementy zastąpią stosowane dotychczas rozwiązanie – integralne winglety jednoczęściowe. Prace modernizacyjne rozpoczną się na początku 2014, po zakończeniu prób i uzyskaniu Certyfikatu amerykańskich władz lotniczych (FAA).

Według przedstawicieli United nowe winglety mają spowodować zmniejszenie zużycia paliwa o ok. 2%, co przyniesie oszczędności wynoszące 200 mln USD rocznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.