Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japońskie niszczyciele w Portsmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 lipca 2013

Trzy okręty japońskich morskich sił samoobrony zawinęły do portu morskiego Royal Navy w Portsmouth na południu kraju.

Na zdjęciu JDS Shirayuki (DD-123) przebudowany w 2011 na okręt szkoleniowy (TV-3517). Po lewej rufa niszczyciela typu Hatsuyuki, JDS Isoyuki (DD-127) / Zdjęcie: Royal Navy

Japońskie okręty, w tym szkoleniowy JDS Kashima (TV-3508) oraz niszczyciele typu Hatsuyuki, JDS Shirayuki (DD-123) i JDS Isoyuki (DD-127), zawinęły do Portsmouth przed kilkoma dniami. Celem wizyty jest integracja kadetów obydwu stron, a także względy kurtuazyjne. Japończycy wyjdą z Portsmouth jutro z samego rana.

Wizyta japońskich okrętów w Portsmouth jest elementem 5-miesięcznej misji, w ramach której odbędą one kurtuazyjne wizyty w portach morskich wielu państw świata. Jej celem jest podtrzymanie poprawnych relacji polityczno-wojskowych Tokio z wybranymi podmiotami państwowymi, przeszkolenie kadetów oraz projekcja siły militarnej marynarki wojennej Japonii.

Pobyt Japończyków w Portsmouth jest też okazją do zacieśnienia relacji wojskowych z Wielką Brytanią. Obydwa państwa łączą wspólne interesy związane z bezpieczeństwem na wybranych akwenach morskich. Zarówno Tokio jak i Londyn angażują się bowiem w wielonarodowe misje antypirackie. Do pewnego stopnia użytkują też podobne wyposażenie wojskowe, jak choćby śmigłowce AW101 Merlin (japońska sygnatura MCH101/CH-101) (Merlin Mk 2 dla Royal Navy, 2013-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.