Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia poszerza współpracę z Indonezją

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 27 lipca 2013

Minister obrony Australii, Stephen Smith, zadeklarował gotowość poszerzenia współpracy wojskowej z Indonezją w obszarze obsługi technicznej okrętów podwodnych.

Na zdjęciu jeden z dziewięciu południowokoreańskich okrętów podwodnych typu Chang Bogo, ROKS Chang Bogo (SSK 61). Okręty tego typu zostały zamówione przez Indonezję pod koniec 2011. Udostępnienie instalacji portowych RAN dla ich obsługi technicznej pozwoli na utrzymanie stałego potencjału bojowego jednostek pomimo kolejnych lat służby / Zdjęcie: US Navy

Deklaracja padła z ust ministra Smitha wczoraj w czasie spotkania z jego indonezyjskim odpowiednikiem, Purnomo Yusgiantoro. Stanowisko australijskiego polityka dotyczyło wyrażonej przez obie strony zgody co do nawiązania szerszej współpracy związanej z obsługą techniczną, przeglądem i remontem okrętów podwodnych marynarek wojennych obydwu państw.

Smith koncentrował się w tym przypadku na australijskich jednostkach typu Collins (Koniec problemów z Collinsami?, 2013-07-22) oraz zamówionych przez Dżakartę w 2011 konwencjonalnych okrętach typu Chang Bogo, będących jedną z odmian niemieckich U209. Za ich budowę i dostawę odpowiada południowokoreańskie przedsiębiorstwo stoczniowe Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME).

Indonezyjskie okręty mają rozpocząć służbę w latach 2015-2018. Warto dodać, że 9 Chang Bogo znajduje się już w służbie w ramach marynarki wojennej Korei Południowej (Wodowanie kolejnego, koreańskiego U214, 2008-06-06).

Jednym z elementów propozycji Smitha jest udostępnienie Dżakarcie instalacji portowych w bazie królewskiej marynarki wojennej Australii (RAN), HMAS Stirling, na zachodzie kraju. Na jej terenie stacjonują wspomniane Collinsy oraz fregaty typu Anzac.

Deklaracja ministra Smitha, jeżeli zrealizowana, stanowić będzie kolejny przykład poszerzającej się australijsko-indonezyjskiej współpracy wojskowej. Innym z jej przejawów jest przekazanie lub odsprzedaż Dżakarcie 9 samolotów transportowych C-130H Hercules (Australia sprzedaje Herculesy, 2013-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.