Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MAKS 2013: Rosjanie kupują Q400

Lotnictwo cywilne, 29 sierpnia 2013

Kanadyjski Bombardier zdobył podczas MAKS potencjalne zamówienia na turbośmigłowe Q400. Łącznie w grę wchodzi sprzedaż 150 samolotów. 

Wizja Q400 Next Gen w barwach Iliuszyn Finans / Rysunek: Bombardier

W trakcie MAKS 2013 Bombardier podpisał z korporacją Rostechnologie i zajmującą się leasingiem samolotów jej spółką zależną Avia Capital Services, list intencyjny w sprawie sprzedaży 50 samolotów turbośmigłowych komunikacji regionalnej Q400 Next Gen, z opcją na 50 kolejnych. Ich łączna wartość katalogowa wynosi 3,39 mld USD.

Zawarto także memorandum o porozumieniu dotyczące możliwości utworzenia w Rosji linii montażu końcowego samolotów tego typu. Byłyby one przeznaczone dla miejscowych odbiorców, a w przyszłości także na rynki światowe. Finalizacja porozumienia planowana jest w 2014.

Jednym z potencjalnych użytkowników Q400 montowanych w Rosji jest przedsiębiorstwo Iliuszyn Finans, które także podpisało list intencyjny dotyczący zakupu 50 samolotów tego typu. Wartość transakcji to 1,695 mld USD. Wcześniej towarzystwo zdecydowało się na inne samoloty Bombardiera – CSeries 300 (CS300 dla Iljuszyn Finans, 2013-02-21).

Obecnie towarzystwa lotnicze z Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw eksploatują ok. 120 samolotów pasażerskich Bombardiera. Kanadyjczycy szacują, że w ciągu następnych 20 lat zapotrzebowanie w tym regionie wyniesie ok. 400 samolotów o pojemności 20-99 pasażerów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.