Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono próby MiG-29 na INS Vikramaditya

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 30 września 2013

RSK MiG poinformowało o zakończeniu prób operowania samolotów MiG-29K/KUB z pokładu lotniskowca INS Vikramaditya.

Ostatnie próby operowania samolotów MiG-29K/KUB z pokładu lotniskowca INS Vikramaditya obejmowały m.in. starty i lądowania z uzbrojeniem o maksymalnej masie

Próby operowania myśliwców MiG-29K/KUB z lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) przeprowadzono na Morzu Barentsa w sierpniu i wrześniu. Wzięły w nich udział 2 samoloty tego typu, dostarczone przez producenta – RSK MiG.

W trakcie badań wykonywano starty i lądowania w nocy oraz przy maksymalnej masie uzbrojenia, w konfiguracji określonej przez Marynarkę Wojenną Indii. Poprzedni etap prób, obejmujący 42 misje, wykonano pomiędzy czerwcem i sierpniem ub. r. Latem br. prowadzono także próby morskie okrętu (Koniec prób INS Vikramaditya, 2013-09-18).

Wykonywano także operacje noce / Zdjęcia: RSK MiG

Oblot pierwszego MiG-29KUB przeznaczonego dla lotnictwa Marynarki Wojennej Indii miał miejsce w styczniu 2007. Cztery lata później RSK MiG dostarczyło pierwszą partię z 16 samolotów zamówionych przez New Delhi. W ub. r. przekazano ostatnie 4 (Wszystkie MiG-29K w służbie, 2012-05-18). Wszystkie weszły w skład 303. eskadry Czarnych Panter (Pierwsza indyjska eskadra MiG-29K w służbie, 2013-05-13). Niebawem rozpocznie się szkolenie indyjskich pilotów w operowaniu z pokładu lotniskowca.

Innym nabywcą MiG-29K jest Marynarka Wojenna Rosji, która zamówiła 24 samoloty (Kontrakt na MiG-29K dla WMF podpisany, 2012-02-29). Będą one operowały z pokładu jedynego krążownika lotniczego, jaki posiada ten kraj - Admirał Kużniecow, razem z Su-25UTG i Su-33. W tym celu konieczne będzie przeprowadzenie jego modernizacji. Potrwa ona przez kolejne 5 lat, w stoczni Siewasz.

 

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.