Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Lancaster w akcji

Marynarka wojenna, 11 października 2013

Stacjonująca na wodach Morza Karaibskiego brytyjska fregata Typ 23 HMS Lancaster (F229), przejęła kontrabandę narkotyków o rynkowej wartości 92,7 mln USD. Jest to już kolejny tak duży sukces okrętu działającego w ramach wielonarodowej operacji Martillo.

W obydwu akcjach przejęcia kontrabandy narkotyków udział brały stacjonujące na pokładzie HMS Lancaster (F229) zespoły interwencyjne na łodziach półsztywnych / Zdjęcie: Royal Navy

Na przestrzeni zaledwie kilku dni załodze HMS Lancaster (HMS Lancaster w Kolumbii, 2013-09-18) udało się przejąć na zachodnich wodach Morza Karaibskiego dwa ładunki narkotyków. Brytyjska fregata zabezpieczyła 400 kg kokainy oraz 1,2 t marihuany o rynkowej wartości 92,7 mln USD.

W akcjach przejęcia narkotyków udział wziął stacjonujący na pokładzie HMS Lancaster śmigłowiec Lynx HMA.8 oraz zespoły interwencyjne na łodziach półsztywnych. Brytyjczycy współpracowali też blisko z jednostkami amerykańskiej straży wybrzeża (USCG), w tym z oficerami specjalnych oddziałów antynarkotykowych (Law Enforcement Detachment) USCG.

Jest to już kolejny sukces HMS Lancaster stacjonującej na wodach Morza Karaibskiego i działającej w ramach wielonarodowej antynarkotykowej operacji Martillo (hiszp. Młotek) (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20, RFA Wave Knight przejmuje kontrabandę, 2013-09-17). W sierpniu załoga okrętu przejęła kontrabandę w postaci 680 kg kokainy o rynkowej wartości około 156 mln USD (Brytyjski sukces na Karaibach, 2013-08-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.