Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Nimitz na Morzu Śródziemnym

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 października 2013

Amerykański atomowy lotniskowiec typu Nimitz, USS Nimitz (CVN 68) znajduje się już na wodach Morza Śródziemnego. Pozostanie na tym akwenie przez nieokreślony czas.

Podczas pobytu na wodach Morza Śródziemnego prezentowanemu na zdjęciu atomowemu lotniskowcowi typu Nimitz, USS Nimitz (CVN 68) towarzyszy eskorta...

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia br., USS Nimitz przekazał dowodzenie operacjami bojowymi 5. Floty US Navy innemu lotniskowcowi omawianego typu, USS Harry S. Truman (CVN 75) (USS Truman na czele 5. Floty, 2013-08-29, USS Truman przeszedł przez Kanał Sueski, 2013-08-20). Od tego czasu okręt pozostawał na wodach Morza Czerwonego (MH-60S spadł do Morza Czerwonego, 2013-09-23, Zidentyfikowano ofiary wypadku MH-60S, 2013-09-25), gdzie oczekiwał na rozwój wydarzeń związanych z zapowiadanym uderzeniem wojskowym na syryjski reżim Baszara al-Asada (USS Harry S. Truman zaatakuje Syrię, 2013-09-19).

...m.in. w postaci krążownika typu Ticonderoga, USS Monterey (CG 61) / Zdjęcia: US Navy

Wczoraj USS Nimitz przeszedł przez Kanał Sueski i znalazł się na wodach Morza Śródziemnego. Według informacji przekazywanych przez US Navy, okręt pozostanie na omawianym akwenie przez nieokreślony czas.

Oficjalnie, celem obecności USS Nimitz na wodach Morza Śródziemnego jest odbycie serii kurtuazyjnych wizyt w portach morskich państw południowej Europy oraz udział w organizowanych wespół z nimi ćwiczeniach. Część komentatorów jest jednak zdania, że rzeczywistym motywem skłaniającym dowództwo marynarki wojennej USA do utrzymania lotniskowca na tym akwenie jest brak pewności co do dalszych działań wojskowych, potencjalnie wymierzonych w Syrię.

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.