Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seul rozważa zakup lekkich lotniskowców

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 października 2013

Władze Korei Południowej rozważają możliwość zakupu lekkich lotniskowców w odpowiedzi na podobne działania ze strony ChRL i Japonii.

Plany wzmocnienia potencjału ofensywnego marynarki wojennej Republiki Korei stanowią odpowiedź na podobne działania władz w Tokio i Pekinie / Zdjęcie: US Navy

Plan zwiększenia potencjału ofensywnego Daehanminguk Haegun (marynarki wojennej Republiki Korei) podzielony został na trzy etapy. Pierwszy z nich zakłada wprowadzenie do służby do 2019 drugiego śmigłowcowca typu Dokdo, przyszłego ROKS Marado. W przeciwieństwie do pierwszej jednostki omawianego typu, ROKS Dokdo (LPH 6111) (na zdjęciu), Marado miałby zostać wyposażony w specjalną rampę startową oraz zmodyfikowany pokład lotniczy, umożliwiające stacjonowanie na jego pokładzie samolotów pionowego/skróconego startu i lądowania (V/STOL).

Drugi etap programu zakłada wprowadzenie do służby do końca obecnej dekady wielozadaniowego okrętu desantowego, konstrukcyjnie podobnego do hiszpańskiego Juan Carlos I (L61) (Juan Carlos I w służbie, 2010-10-01). Z kolei w latach 2028-2036 Daehanminguk Haegun miałyby zasilić dwa lekkie lotniskowce o wyporności do 30000 t. Konstrukcja okrętów mogłaby zostać oparta na projekcie włoskiego Cavour (550) (Finalny certyfikat Cavoura, 2011-09-20).

Przedstawione plany Seulu mają stanowić odpowiedź na programy zbrojeniowe marynarek wojennych takich państw jak ChRL oraz Japonia. Chodzi tu m.in. o fakt przyjęcia do służby pierwszego chińskiego lotniskowca Liaoning (Liaoning ponownie wyszedł w morze, 2013-10-25) oraz niedawną prezentację przez Japońskie Morskie Siły Samoobrony nowego śmigłowcowca typu Izumo, JDS Izumo (DDH 183) (Japonia zaprezentowała nowy śmigłowcowiec, 2013-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.