Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Príncipe de Asturias zostanie skreślony ze stanu floty

Marynarka wojenna, 29 października 2013

Marynarka wojenna Hiszpanii podała datę uroczystego skreślenia ze stanu floty wycofanego ze służby lotniskowca Príncipe de Asturias (R 11).

Príncipe de Asturias (R 11) spędził 25 lat w służbie Armada Española. Przez długi okres tego czasu był jej okrętem flagowym. Jeżeli nie znajdą się chętni na jego odkupienie, okręt zostanie zezłomowany / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Do uroczystego skreślenia Príncipe de Asturias ze stanu floty ma dojść 13 grudnia br. Przypomnijmy, że okręt został wycofany ze służby w Armada Española (marynarce wojennej Hiszpanii) na początku lutego br. Powodem były zbyt duże koszty jego utrzymania w linii, przekraczające możliwości budżetu resortu obrony, uszczuplonego przez kryzys finansowy.

Okręt znajduje się obecnie na terenie bazy Armada Española w Ferrol na północnym zachodzie kraju. W ostatnich miesiącach prowadzono demontaż wyposażenia pokładowego.

W dalszym ciągu nieznany jest dalszy los Príncipe de Asturias (Co dalej z Principe de Asturias?, 2013-05-09). Od dłuższego czasu Madryt poszukuje potencjalnego nabywcy okrętu. W przeszłości mówiono o zainteresowaniu ze strony Indonezji czy Filipin (Są chętni na Principe de Asturias, 2013-05-27). Nie przełożyło się ono jednak na konkretne rozmowy handlowe.

Jeżeli nie znajdzie się podmiot zainteresowany nabyciem byłego lotniskowca, zostanie on zezłomowany. Mniej prawdopodobne jest, aby miał w przyszłości służyć np. jako muzeum. Wiązałoby się to z dodatkowymi wydatkami resortu obrony, wynikającymi z konieczności utrzymania go w odpowiednim stanie technicznym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra