Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B niszczy czołg

Lotnictwo wojskowe, 31 października 2013

W trakcie prób uzbrojenia F-35B po raz pierwszy zrzucił bombę kierowaną na cel naziemny – czołg.

Zrzut bomby GBU-12 przenoszonej przez F-35B …

29 października na poligonie przyległym do bazy US Air Force Edwards przeprowadzono pierwszą w historii próbę użycia uzbrojenia kierowanego – 227-kg bomby GBU-12 Paveway II – przenoszonego przez samolot F-35B, przeciwko celom naziemnym. Jako nosiciela uzbrojenia użyto jednego z seryjnych samolotów, wchodzących w skład eskadry VMFAT-501 US Marine Corps (Pierwsza misja STOVL F-35B, 2013-10-29), za sterami którego zasiadał mjr Richard Rusnok.

Bomba, bez zabudowanej głowicy bojowej, została zrzucona z wysokości 7620 m i po 35 s trafiła w cel stacjonarny – czołg.

… i efekt jej trafienia / Zdjęcia: Lockheed Martin

Identyfikacja, śledzenie, namierzenie celu i zrzut GBU-12 zostały zrealizowane przy użyciu optoelektronicznego układu celowniczego (EOTS). Jest on zabudowany w kadłubie F-35 i łączy w sobie możliwości urządzenia obserwacji oraz poszukiwania i śledzenia celu w paśmie podczerwieni, a także laserowego wskaźnika celów.

Kilka dni temu przeprowadzono także próbę zrzutu GBU-12 przez F-35C (Rozpoczęto próby uzbrojenia F-35C, 2013-10-28). Natomiast 23 października, także w bazie Edwards, miała miejsce próba pierwszego stanowiskowego zrzutu 114-kg bomby GBU-39 z komory uzbrojeniowej F-35A.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.