Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air Seeker już w W. Brytanii

Lotnictwo wojskowe, 13 listopada 2013

Wczoraj w bazie RAF Waddington wylądował pierwszy samolot rozpoznania radioelektronicznego RC-135W Air Seeker.

Pierwszy RC-135W Air Seeker ląduje w bazie Waddington. Ogółem RAF mają dysponować 3 samolotami tego typu / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Jest to pierwszy z 3 RC-135W zamówionych przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) w ramach programu Air Seeker. Jego celem jest wyposażenie rodzimych sił zbrojnych w wyposażenie zdolne do prowadzenia działań zwiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych i przekazywania danych w czasie rzeczywistym do jednostek wojsk lotniczych i lądowych.

Zdjęcie pierwszego Air Seekera ze znakami rozpoznawczymi RAF, ale w kamuflażu US Air Force, zostało opublikowane kilka miesięcy temu (Problemy z RC-135W RAF, 2013-09-23). Przekazanie stronie brytyjskiej nastąpiło po jego oblocie i przeprowadzeniu prób w zakładach L-3 w Grenville w Teksasie.

Personel 51. squadronu RAF rozpoczął szkolenie w eksploatacji RC-135W w 2011, na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki (Amerykańsko-brytyjskie loty Rivet Joint, 2011-01-18). Od tego czasu brytyjscy lotnicy, przydzieleni do 55. Skrzydła Rozpoznania Strategicznego US Air Force wykonali 1800 lotów, trwających łącznie ponad 32 tys. h.

Dostarczony wczoraj RC-135W wejdzie do służby w RAF pod koniec 2014. Zgłoszenie całkowitej zdolności bojowej załóg lotniczych samolotów Air Seeker, ich obsługi naziemnej i specjalistów odpowiedzialnych za analizę danych ma nastąpić w połowie 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.