Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga próba David's Sling

Wojska lądowe, 20 listopada 2013

Izrael przeprowadził drugą próbę systemu antyrakietowego David’s Sling. Pierwsze baterie mają znaleźć się w linii w 2014.

System antyrakietowy David’s Sling przeznaczony jest do niszczenia wrogich rakiet balistycznych o zasięgu 40-250 km. Jedna wyrzutnia mieści 16 antyrakiet. Poza siłami zbrojnymi Izraela, zakupem systemu miały niedawno interesować się niewymienione z nazwy państwa bałkańskie / Zdjęcie: MDA

Próba została przeprowadzona dziś rano na niewymienionym z nazwy poligonie na południu Izraela. Dwustopniowa antyrakieta Stunner zniszczyła wrogą rakietę balistyczną krótkiego zasięgu. Była to już druga próba nowego izraelskiego systemu antyrakietowego. Wcześniejszą przeprowadzono przed rokiem (Test systemu David’s Sling, 2012-11-25).

Ocena przeprowadzonej dziś próby pozostaje nieznana. Według nieoficjalnych informacji, system miał spełnić oczekiwania przedstawicieli Israel Missile Defense Organization i US Missile Defense Agency. Oznacza to, że plany wprowadzenia do służby pierwszych baterii David’s Sling już w 2014 pozostają aktualne.

Gdy David’s Sling znajdzie się w linii, będzie stanowił uzupełnienie dwóch innych izraelskich systemów antyrakietowych: Arrow (Udany test Arrow 3, 2013-02-25) oraz Iron Dome (Iron Dome pod Jerozolimą, 2013-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.