Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie ogłaszają przetarg na śmigłowce uderzeniowe

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 maja 2008

Indie ogłosiły RFP (Request for Proposal) dotyczące 22 śmigłowców uderzeniowych. Zapytanie zawiera wymagania offsetowe.

RFP rozesłano 23 maja do 5 wytwórni śmigłowców na całym świecie. Mają one 3 miesiące na udzielenie odpowiedzi.

Wymagania przewidują, że śmigłowce mają być napędzane dwoma silnikami, mieć masę własną ponad 2,5 t. Powinny być opancerzone, uzbrojone w ruchomą wieżyczkę z działkiem kalibru co najmniej 20 mm, pociski rakietowe kal. 70 mm o zasięgu 1,2 km i ppk o zasięgu 7 km. Indie postawiły wysokie wymagania wyposażeniu elektronicznemu, z wielofunkcyjnym radarem i systemami samoobrony. Śmigłowce muszą działać w każdych warunkach atmosferycznych, w dzień i w nocy.

W przetargu wezmą prawdopodobnie udział Bell, Eurocopter (Tiger), Boeing (AH-64D), AugustaWestland (AW-129 Mangusta) i rosyjski Mi-28N. Pierwsze śmigłowce muszą być dostarczone po 24 miesiącach od podpisania kontraktu, a reszta w ciągu kolejnego roku. Wymagany jest 30-% offset. Wartość przyszłego kontraktu jest szacowana na 550 mln USD.

Indie ogłoszą wkrótce przetarg na 384 lekkich śmigłowców dla armii (259 egz.) i lotnictwa (125). Prawdopodobnie nastąpi to już w czerwcu. Na ten zakup Indie zamierzają przeznaczyć 2 mld USD. Wcześniejszy przetarg na 197 śmigłowców dla armii, który wygrał Eurocopter, unieważniono w grudniu 2007 z powodu podejrzeń o korupcję (Indie nie kupią śmigłowców Eurocoptera).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.