Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie nie kupią śmigłowców Eurocoptera

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 grudnia 2007

Rząd Indii anulował wyniki przetargu na 197 lekkich śmigłowców dla armii. Z powodu afery korupcyjnej i wobec niespełnienia przez śmigłowiec Eurocoptera wymaganych warunków technicznych.

197 śmigłowców AS 550 Fennec C3 miało kosztować 170 mld rupii (550 mln USD). Według warunków przetargu kontrakt miał być podpisany do końca roku. Eurocopter wygrał wcześniej z amerykańskim Bellem oferującym śmigłowce 407. Wcześniej odpadły rosyjskie Kamow i Kazan oraz włosko-brytyjska AgustaWestland.

Jeszcze dziś rano przedstawiciele Eurocoptera wydali oświadczenie, że spodziewają się podpisania kontraktu w ciągu tygodnia. Rząd Indii zdecydował jednak inaczej. Podstawą anulowania przetargu stało się podejrzenie o korupcję (EADS podejrzany o korupcję w Indiach). Gen. H.S. Sehgal nadzorujący poligonowe badania porównawcze śmigłowców Eurocoptera i Bella okazał się być bratem gen. rez. S.J.S Seghala - prezesa spółek Vectra Helicorp i Vectra Aviation - wyłącznych dystrybutorów Eurocoptera w Indiach. Specjalna komisja doszukała się też wielu nieprawidłowości w stosunkach między europejskim koncernem a indyjskim państwowym operatorem śmigłowcowym Pawan Hans.

Nowy przetarg ma być ogłoszony wkrótce.

To drugi w ostatnim czasie przypadek anulowania dużego przetargu zbrojeniowego w Indiach. Niedawno ministerstwo obrony anulowało przetarg na dostawę 400 155-mm haubic wartych ponad miliard dolarów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.