Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek pilota Solar Impulse

Lotnictwo cywilne, 10 grudnia 2013

W wypadku śmigłowca Robinson R44 ranny został pilot zasilanego energią słoneczną samolotu Solar Impulse. Andre Borschberg jest znany m.in. z udziału w niedawnym przelocie nad USA.

Do wypadku śmigłowca Robinson R44 doszło wczoraj w czasie lotu treningowego na lodowcu Brenay w południowo-zachodniej Szwajcarii. Służby ratownicze szwajcarskich wojsk lotniczych zostały powiadomione ok. 17:00 GMT. Po godzinie poszukiwań lekko ranny Andre Borschberg został odnaleziony w pobliżu uszkodzonego śmigłowca na wysokości ok. 3500 m w pobliżu Pigne d'Arolla. Okazało się, że na mrozie spędził prawie 5 godzin. Śmigłowiec Super Puma zabrał rannego i wychłodzonego pilota do szpitala w Sion.

61-letni Andre Borschberg jest znany z niedawnego przelotu z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA, zasilanym energią słoneczną samolotem Solar Impulse (Solar Impulse w Nowym Jorku, 2013-07-07; Kolejny rekord Solar Impulse, 2012-06-06). Jego partnerem i zmiennikiem był wówczas Bertrand Piccard.

Lekki śmigłowiec Robinson R44 to prywatna własność Andre Borschberga. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Wiropłat uległ poważnemu uszkodzeniu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.