Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont HMS Bangor

Marynarka wojenna, 19 grudnia 2013

Brytyjskie przedsiębiorstwo stoczniowe Babcock rozpoczyna dziś remont brytyjskiego trałowca typu Sandown, HMS Bangor (M109).

HMS Bangor (M109) został przyjęty do służby 8 grudnia 1999. Okręt ma 52,5 m długości i 10,5 m szerokości. Jego wyporność wynosi 600 t. Rozwija prędkość 13 w, a zasięg to 4630 km. Remont trałowca ma zakończyć się w połowie 2014. Latem tego samego roku rozpoczną się jego próby morskie / Zdjęcie: Royal Navy

Prace remontowe prowadzone są w Rosyth na północy kraju. Ich założeniem jest polepszenie zdolności bojowych oraz wydłużenie resursu okrętu, przyjętego do służby nieco ponad 14 lat temu. Poza oceną funkcjonowania głównych urządzeń pokładowych, Babcock będzie również odpowiedzialne m.in. za pokrycie jednostki nową warstwą farby, a także kompleksowymi oględzinami jej kadłuba.

Remont HMS Bangor realizowany jest w oparciu o szersze porozumienie zawarte miedzy Babcock a Royal Navy, Surface Ship Support Alliance Class Output Management (COM). Zleca ono prace remontowe na wszystkich brytyjskich trałowcach typu Sandown.

Babcock dokona również częściowej modernizacji wyposażenia pokładowego trałowca. W tym przypadku prace będą koncentrowały się przede wszystkim na urządzeniach łączności, a także obserwacji i analizy pola walki. Rozważana jest również opcja wymiany elementów układu pędnego okrętu.

Remont HMS Bangor został zlecony po okresie dość intensywnej eksploatacji jednostki podczas libijskiej wojny domowej w 2011 (Koniec operacji w Libii?, 2011-10-06). Okręt był odpowiedzialny za patrolowanie libijskich wód terytorialnych i wód wyłącznej strefy ekonomicznej oraz ich ewentualne czyszczenie z min morskich, mogących zagrozić pozostałym okrętom biorącym udział w nalotach na wojska Muamara Kaddafiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra