Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lotniskowiec Liaoning wrócił z ćwiczeń

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 stycznia 2014

Chiński lotniskowiec Liaoning wrócił z ćwiczeń na Morzu Południowochińskim. Rejs trwał 37 dni.

Chiński lotniskowiec Liaoning wypłynął w rejs na Morze Południowochińskie 26 listopada. Wrócił do bazy w towarzystwie 10-okrętowej grupy wsparcia. Na zdjęciu – grupa podczas przejścia przez Cieśninę Miyako

Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning wrócił dziś do portu Qingdao z ćwiczeń na Morzu Południowochińskim. W czasie rejsu testowane były systemy jednostki, w tym zespół napędowy i uzbrojenie, oraz współpraca z innymi okrętami i samolotami pokładowymi (J-31 samolotem pokładowym?, 2013-12-12; Liaoning prowokuje , 2013-11-26; Liaoning ponownie wyszedł w morze, 2013-10-25). Liaoning wrócił z ćwiczeń w towarzystwie 10 okrętów. Wśród nich były 3 okręty podwodne, prawdopodobnie typu 093, 3 fregaty typu 054A, 3 niszczyciele – jeden typu 052C i dwa typu 051C, oraz okręt desantowy typu 071.

Cztery myśliwce pokładowe J-15 w przelocie nad grupą lotniskowcową Liaoning

Testy lotniskowca obejmowały także badanie zachowanie kadłuba  warunkach wysokiej fali – mierzono naprężenia konstrukcji , by usunąć ewentualne problemy w kolejnych konstrukcjach. Ale najważniejsze były ćwiczenia z udziałem samolotów pokładowych. Testowano systemy nawigacji, łączności i kierowania walką. Na pokładzie Liaoning w czasie rejsu bazowały 4 myśliwce J-15. Wykonały one ponad sto operacji powietrznych.

Myśliwce pokładowe J-15, które uczestniczyły w ćwiczeniach lotniskowca Liaoning

Testy lotniskowca Liaoning są bardzo intensywne. W ciągu blisko 2 lat i 6 miesięcy od ich rozpoczęcia okręt spędził w morzu 234 dni. 10 rejsów odbył w ramach prób fabrycznych, a 8 już po przejęciu przez chińską flotę, które miał miejsce 25 września 2012.

W ćwiczeniach z udziałem lotniskowca Liaoning wzięły udział także 3 okręty podwodne. One również uczestniczyły w pokazowym powrocie do bazy

Chiński lotniskowiec Liaoning jest nowocześnie wyposażony także w zakresie spełniania potrzeb socjalnych załogi. Załoga może korzystać m.in. ze sterylnie czystej stołówkiInne nowocześnie wyposażone pomieszczenie socjalne lotniskowca to okrętowa pralniaW załodze lotniskowca Liaoning znaczący udział mają kobiety, które pełnią nie tylko funkcje pomocnicze


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.