Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 dla Maroka

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 czerwca 2008

Rząd USA zawarł z Lockheed Martin tzw. Kontrakt Wstępny (Undefinitized Contract Authorization, UCA) na produkcję 24 myśliwców Advanced F-16 Block 52 dla Maroka - dwudziestego piątego kraju na świecie, który wybrał samolot F-16.

Królestwo Maroka ma otrzymać F-16C/D w konfiguracji Block 52, zmodyfikowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Królewskich Wojsk Lotniczych Maroka (RMAF). Transakcja obejmuje samolot, osprzęt niezbędny do prowadzenia misji i dodatkowy pakiet wsparcia dostarczany przez Lockheed Martin oraz inne przedsiębiorstwa z USA i innych krajów. Nowe samoloty stanowić będą uzupełnienie obecnej floty myśliwców RMAF.

Opiewający na 233,6 mln USD kontrakt, zawarty z Lockheed Martinem umożliwia rozpoczęcie produkcję 24 F-16 z dodatkowym wyposażeniem, opcjonalnym osprzętem do prowadzenia misji i innymi elementami przygotowanymi na specjalne zamówienie lotnictwa Maroka. Transakcja będzie realizowana w ramach Zagranicznego Programu Sprzedaży Wojskowej dla Maroka.


Drukuj Góra