Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GBU-50 dla Mirage 2000D

Lotnictwo wojskowe, 22 stycznia 2014

Raytheon i wojska lotnicze Francji zakończyły próby integracji bomb kierowanych GBU-50 z samolotami Mirage 2000D.

Zintegrowanie GBU-50 znacznie zwiększy zdolności bojowe francuskich Mirage 2000D / Zdjęcie: MO Francji

Raytheon poinformował o zakończeniu prób mających na celu przystosowanie samolotów Mirage 2000D ze składu Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) do przenoszenia bomb kierowanych GBU-50. Ich ukoronowaniem było bezpośrednie trafienie w betonową płytę bombą zrzuconą z pokładu samolotu.

GBU-50/B jest to bomba GBU-10/B Enhanced Paveway II, naprowadzana laserowo oraz przy pomocy odbiornika GPS i układu nawigacji bezwładnościowej. (Niekiedy można też spotkać oznaczenie EGBU-10.) Dzięki temu można używać ją niezależnie od pory doby i warunków atmosferycznych. Zestaw kierujący jest kompatybilny z bombami MK-84 i przeciwbetonowymi bombami penetrującymi BLU-109/B o wagomiarze 907 kg.

Dotychczas Raytheon wyprodukował ponad 200 bomb EGBU-10. Ich jedynym odbiorcą są Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii), które używały uzbrojenia tego typu podczas działań w Afganistanie i Iraku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.