Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stępka pod kolejnego Hobarta

Marynarka wojenna, 03 lutego 2014

W Adelaide na południu Australii odbyła się uroczystość położenia stępki pod drugi z serii 3 niszczycieli przeciwlotniczych (AWD) typu Hobart, przyszły HMAS Brisbane (DDGH 41).

Niszczyciele przeciwlotnicze typu Hobart budowane są na terenie należącej do Australian Submarine Corporation (ASC) stoczni ASC South, mieszczącej się w Technoport Australia w Adelaide / Rysunek: AWD Alliance

Uroczystość odbyła się w towarzystwie przedstawicieli producenta okrętów, konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance, a także urzędników ministerstwa obrony Australii. HMAS Brisbane jest 2. niszczycielem przeciwlotniczym typu Hobart (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19). Budowa pierwszego z nich, HMAS Hobart (DDGH 39), jest już na ukończeniu (Kil Hobarta skompletowany, 2013-07-09). Niebawem rozpoczną się też prace nad ostatnim z okrętów, przyszłym HMAS Sydney (DDGH 42).

HMAS Brisbane powinien wejść do służby w 2017. Dołączy on wówczas do wspomnianego HMAS Hobart, wspólnie z którym będzie stacjonował na terenie bazy Królewskiej Marynarki Wojennej Australii (RAN), HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na wyspie Garden Island w Sydney (Przygotowania pod australijskie okręty, 2013-07-19).

Po wejściu do służby, Hobarty pozwolą na wycofanie z linii części fregat rakietowych typu Adelaide (Wsparcie techniczne fregat RAN, 2013-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.