Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod kolejnego Hobarta

Marynarka wojenna, 03 lutego 2014

W Adelaide na południu Australii odbyła się uroczystość położenia stępki pod drugi z serii 3 niszczycieli przeciwlotniczych (AWD) typu Hobart, przyszły HMAS Brisbane (DDGH 41).

Niszczyciele przeciwlotnicze typu Hobart budowane są na terenie należącej do Australian Submarine Corporation (ASC) stoczni ASC South, mieszczącej się w Technoport Australia w Adelaide / Rysunek: AWD Alliance

Uroczystość odbyła się w towarzystwie przedstawicieli producenta okrętów, konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance, a także urzędników ministerstwa obrony Australii. HMAS Brisbane jest 2. niszczycielem przeciwlotniczym typu Hobart (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19). Budowa pierwszego z nich, HMAS Hobart (DDGH 39), jest już na ukończeniu (Kil Hobarta skompletowany, 2013-07-09). Niebawem rozpoczną się też prace nad ostatnim z okrętów, przyszłym HMAS Sydney (DDGH 42).

HMAS Brisbane powinien wejść do służby w 2017. Dołączy on wówczas do wspomnianego HMAS Hobart, wspólnie z którym będzie stacjonował na terenie bazy Królewskiej Marynarki Wojennej Australii (RAN), HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na wyspie Garden Island w Sydney (Przygotowania pod australijskie okręty, 2013-07-19).

Po wejściu do służby, Hobarty pozwolą na wycofanie z linii części fregat rakietowych typu Adelaide (Wsparcie techniczne fregat RAN, 2013-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.