Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aquitaine (prawie) gotowa do ZOP

Marynarka wojenna, 24 lutego 2014

Pierwsza z francuskich fregat typu FREMM, Aquitaine (D650), uzyskała wstępną zdolność operacyjną do zadań zwalczania okrętów podwodnych (ZOP).

Marine Nationale zamierza użytkować 11 fregat typu FREMM, w tym 9 w konfiguracji ZOP oraz 2 ze wzmocnionym uzbrojeniem przeciwlotniczym. Poza Francją, na zakup FREMM zdecydowały się również marynarki wojenne Włoch i Maroka. W ostatnim czasie dużo mówiło się o możliwości nabycia 2 fregat omawianego typu przez Peru / Zdjęcie: MO Francji

O wydarzeniu poinformowała francuska agencja zajmująca się zamówieniami obronnymi – DGA. Uzyskanie przez Aquitaine wstępnej zdolności operacyjnej to efekt intensywnych prób morskich, których celem było sprawdzenie funkcjonowania systemów bojowych okrętu (Aquitaine wystrzeliła torpedę, 2012-07-01).

Uzyskanie przez Aquitaine zdolności do zwalczania okrętów podwodnych pozwala na szybkie wdrożenie okrętu do służby (Aquitaine odebrana, 2012-11-27). W przyszłości pierwsza z francuskich fregat typu FREMM będzie odpowiedzialna za wykrywanie, a w razie konieczności także zwalczanie, nieprzyjacielskich OP, idących wodami kontrolowanymi przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji).

Druga z fregat omawianego typu, Normandie (D651), dołączy do D650 w najbliższych miesiącach. Pod koniec zeszłego roku okręt rozpoczął kompleksowe próby morskie (Próby Normandie, 2013-10-27, Drugi francuski FREMM zwodowany, 2012-10-22), po zakończeniu których możliwe będzie jego przejęcie przez Marine Nationale oraz skierowanie do czynnej służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.