Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GAO uwzględnia protest Boeinga

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 czerwca 2008

GAO (Government Accountability Office), do którego zwrócił się Boeing, oceniło, że w przetargu na latające tankowce dla USAF, wygranym przez Northrop Grumman i EADS, popełniono tyle poważnych błędów, że powinien on zostać powtórzony.

W styczniu US Air Force wybrały jako podstawowy tankowiec w programie KC-X, oferowany przez Northrop Grummana i EADS samolot KC-45, zbudowany na bazie Airbusa 330. Przegrał wówczas amerykański Boeing z samolotem opartym na 767-200. Zostało to przez wielu polityków odebrane jako działanie na szkodę amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego. W grę wchodzą zamówienia warte w pierwszej fazie 35 mld USD, a docelowo nawet 3 razy więcej.

Po decyzji GAO przetarg powinien zostać powtórzony, a konkurujące przedsiębiorstwa będą zapewne mogły złożyć nowe, poprawione oferty. USAF ma teraz 60 dni na uwzględnienie zarzutów GAO, podjęcie odpowiednich działań i poinformowanie o nich biura.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.