Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpańskie śmigłowce na USS Gunston Hall

Lotnictwo wojskowe, 05 marca 2014

Wojska lądowe Hiszpanii i USMC przeprowadziły wspólne ćwiczenia w operowaniu z desantowca USS Gunston Hall.

Hiszpański Chinook ze składu BHELMA IV ląduje na pokładzie USS Gunston Hall

Marines ze składu lotniczego komponentu sił reagowania kryzysowego (Special-Purpose Marine Air-Ground Task Force, Crisis Response, SP-MAGTF CR), stacjonujący w bazie Moron De La Frontera w Hiszpanii przeprowadzili wspólne ćwiczenia z sojusznikami z Batallón de Helicópteros de Maniobra núm. IV (BHELMA IV) Fuerzas Aeromóviles del Ejército de Tierra (lotnictwa wojsk lądowych, FAMET). W ich trakcie wykonywano operacje lotnicze z pokładu okrętu desantowego USS Gunston Hall (LSD 44).

Ze strony amerykańskiej udział w ćwiczeniach, które odbyły się 25 lutego, wzięły zmiennopłaty MV-22B Osprey. Hiszpanie wysłali natomiast śmigłowce transportowe HT-27 Cougar i HT-17 Chinook.

Z powodu ograniczonej ilości miejsca na pokładzie lądowania operacje wykonywane były przez sekcje złożone z dwóch pionowzlotów. Najpierw lądowanie wykonywał Osprey, a po nim Chinook. Druga sekcja składała się z MV-22 i HT-17.

Oprócz HT-27 i HT-17 w manewrach wzięły udział także MV-22B należące do SP-MAGTF CR / Zdjęcia: USMC

Po manewrach Amerykanie chwalili umiejętności lotników BHELMA IV oraz ich doskonałą angielszczyznę. Przyznali też, że dzięki wspólnym lotom lepiej poznali specyfikę operowania w przestrzeni powietrznej Hiszpanii.

Zadaniem SP-MAGTF CR jest reagowanie w ograniczonym zakresie w przypadku zagrożenia życia i zdrowia pracowników ambasad USA na obszarze Afryki (USA chcą podwoić liczbę Marines w Hiszpanii, 2014-01-22). Do ewakuacji cywilów, niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i transportu ludzi i ładunków służyć mają MV-22B (Transatlantycki przelot MV-22B, 2013-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.