Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci pułk S-400 pod Moskwą

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 marca 2014

17 marca rozpocznie dyżur bojowy trzeci pułk uzbrojony w kompleksy przeciwlotnicze dalekiego zasięgu S-400 i osłaniające je kompleksy Pancir-S. Szkolenie jego żołnierzy zakończyło się na poligonie Kapustin Jar.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w poniedziałek 17 marca rozpocznie dyżur bojowy trzeci pułk uzbrojony w kompleksy przeciwlotnicze dalekiego zasięgu S-400 Triumf (Więcej S-400, 2012-01-31). W skład jednostki wejdą też mobilne kompleksy rakietowo-artyleryjskie Pancir-S, które mają je bezpośrednio osłaniać. Dwie baterie uzbrojone w kompleksy Pancir-S stacjonują w wyznaczonych miejscach już od stycznia. Pułk należy do Wojsk obrony lotniczo-kosmicznej (WWKO).

Od 17 marca obszar Moskwy i Centralnego rejonu przemysłowego (CPR) będzie chroniony przez trzy pułki uzbrojone w kompleksy S-400 i Pancir-S. Kompleksy S-400 należące do nowego pułku przybyły w rejon stałej dyslokacji w podmoskiewskim Zwienigorodie w czwartek 13 marca. Wcześniej ich obsługi ćwiczyły na astrachańskim poligonie Kapustin Jar. W czasie ćwiczeń odbyły się bojowe strzelania S-400. Ich pociski zniszczyły ponad 10 celów imitujących lecące na różnych wysokościach samoloty i głowice rakiet balistycznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra