Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Brahmos odpalony

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 kwietnia 2014

Indie przeprowadziły wczoraj kolejną próbę pocisku manewrującego Brahmos.

Wczorajsza próba stanowiła element szkolenia członków zespołu obsługi. Pociski manewrujące Brahmos w wersji lądowej oraz przenoszone przez okręty nawodne znajdują się już bowiem w służbie. Obecnie Indie kończą prace nad ich lotniczą wersją. W przyszłości, będą one również odpalane z pokładów okrętów podwodnych / Zdjęcie: Bharat Rakshak

Test miał miejsce na poligonie Pokhran na terenie północno zachodniego stanu Radżastan. Pocisk odpalono o 13:00 czasu miejscowego z mobilnej wyrzutni. Po 290 km Brahmos trafił w wyznaczony cel, spełniając tym samym oczekiwania nadzorujących próbę przedstawicieli rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO) oraz żołnierzy z obsługi, jako że pociski tego typu, podobnie jak ich odmiana morska wystrzeliwana z okrętów nawodnych, weszły już do służby.

Wczorajsza próba Brahmosa była zatem elementem szkolenia obsługi, a także ogólnego programu testowego pocisków znajdujących się w służbie. DRDO w dalszym ciągu rozwija wersję pocisku odpalaną z pokładów okrętów podwodnych (Udany test podwodnego BrahMosa, 2013-03-20). W przyszłości będą one przenoszone przez konwencjonalne jednostki budowane w ramach Project 75I (P-75I). Wśród potencjalnych konstrukcji wymienia się m.in. Scorpène francuskiego DCNS, S-80 hiszpańskiej Navantii, typ 214 niemieckiego HDW czy rosyjski Amur 1650 (MDL zbuduje okręty podwodne P-75I, 2014-01-02).

Podczas wystawy DEFEXPO 2014 w lutym 2014, DRDO zaprezentowała pełnowymiarową makietę pocisku rakietowego Brahmos-M, zmniejszoną wersję standardowego pocisku, przeznaczonego do odpalania ze statków powietrznych (Debiut Brahmos-M na DEFEXPO-2014, 2014-02-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra