Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malta zamawia kolejny AW139

Lotnictwo wojskowe, 12 kwietnia 2014

AgustaWestland poinformowała o otrzymaniu zlecenia na drugi śmigłowiec AW139 dla sił zbrojnych Malty. Odbiorca dysponuje też opcją na dostawę trzeciego wiropłata.

Pierwszy z maltańskich AW139 zostanie dostarczony odbiorcy latem br. Śmigłowiec, którego zamówienie ogłoszono wczoraj, dotrze na Maltę rok później / Zdjęcie: AgustaWestland

Ogłoszone zamówienie stanowi rozwinięcie porozumienia sprzed roku, o dostawie pierwszego maltańskiego AW139 (AW139 dla Malty, 2013-07-22). Umowa zawierała opcję na 2 dodatkowe śmigłowce. Docelowo, władze tego państwa zamierzają dysponować 3 wiropłatami. Ostatni AW139 może zostać zamówiony w 2015.

Śmigłowce posłużą do wykrywania i walki ze zjawiskiem nielegalnej imigracji z Afryki Północnej. Działania te podejmowane są wspólnie z siłami zbrojnymi Włoch. Władze obu państw starają się ograniczyć napływ imigrantów do Europy, często kończący się śmiercią Afrykanów w wodach Morza Śródziemnego (Włosi wysyłają okręty na pomoc imigrantom, 2013-10-15). Współpraca, zakładająca m.in. zakupy nowego wyposażenia wojskowego, realizowana jest w ramach Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.