Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze kobiety na brytyjskich OP

Marynarka wojenna, 05 maja 2014

Dowództwo Royal Navy promowało pierwsze kobiety, które rozpoczną służbę na okrętach podwodnych. 

Pierwsze panie, które niebawem rozpoczną służbę na brytyjskich okrętach podwodnych / Zdjęcie: Royal Navy

Po raz pierwszy w 111-letniej historii użytkowania okrętów podwodnych przez Royal Navy (królewską marynarkę wojenną W. Brytanii) w skład ich załóg wejdą kobiety. W ciągu 3 najbliższych miesięcy panie Alex Olsson, Maxine Stiles i Penny Thackray, wszystkie w stopniu porucznika, rozpoczną służbę na atomowych okrętach podwodnych typu Vanguard.

Co ciekawe, dotychczas kobiety nie mogły być członkami załóg brytyjskich OP, ponieważ obawiano się, że wyższe niż normalne stężenie dwutlenku węgla na pokładzie może spowodować ich bezpłodność. 3 lata później, po długotrwałych i szczegółowych badaniach okazało się, że podejrzenia te były bezpodstawne.

W ramach umożliwienia płci pięknej pełnienia służby na pokładach okrętów podwodnych, rząd w Londynie wydał ok. 3 mln GBP (15,3 mln zł) na doposażenie HMS Vigilant, 4 okrętów typu Vanguard i 2 projektowanych jednostek typu Astute (Kolejny Astute nazwany, 2013-09-23) w oddzielne kabiny, prysznice i toalety, przeznaczone wyłącznie dla pań. Dodatkowo, zamontowano także inhalatory tlenowe, na wypadek, gdyby okazało się, że któraś z nich jest w ciąży – wysoki poziom CO2 mógłby spowodować nieodwracalne uszkodzenia płodu.  

W. Brytania jest kolejnym krajem, który zezwolił paniom na dołączenie do załóg okrętów podwodnych. Wcześniej krok ten uczyniły USA i Francja (Kobiety będą służyć na francuskich OP, 2014-04-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.